Cizrnové kari se seitanem

Od té doby, co jsem loni ochutnala na Food Parade festivalu jídlo ze stánku Etnosvěta, slíbila jsem si, že musím určitě zajít i do jejich restaurace. Nakonec jsem pro to nadchla i kolegyně z práce a tak si občas uděláme čas a zajdeme do Etnosvěta na skvělý obědový bufet. Zatím se mi nestalo, že bych byla zklamaná, spíš naopak! Při poslední návštěvě jsem si kromě jiného naložila i cizrnové kari se seitanem a čekala, zda mě jídlo osloví. Chutě byly naprosto dokonalé a opravdu jsme si moc pochutnaly, až jsem si řekla, že tohle jídlo prostě nějak musím udělat i doma.

No a znáte to, v restauraci ochutnáte něco skvělého, zkusíte to uvařit doma a rázem je z toho něco úplně jiného a ne tak dobrého…no a to se mi právě tentokrát nestalo 🙂 Vůbec netuším, jak se mi to podařilo, ale výsledné jídlo nejenže připomínalo chuť, na kterou jsem se těšila, ale celkově bylo prostě vynikající. Tak ho zkuste se mnou a věřím, že si pochutnáte také 🙂

Cizrnové kari se seitanem v pánvi

Suroviny:
na 4 porce
400 g cizrny z plechovky
2 jarní cibulky
1 velký stroužek česneku
plechovka krájených rajčat
cca 300 ml zeleninového vývaru
cca 300 g seitanu (kupuji tento)
1 -2 lžíce červené kari pasty (kdo chce jak pikantní)
1 lžíce strouhaného zázvoru
2 lžíce rostlinného oleje
2 lžíce kvalitní směsi kari koření
1 lžíce římského kmínu (rozdrceného)

hrst mraženého listového špenátu (používáme-li čerstvý, dáme dvě vrchovaté hrsti)

Postup:
Seitan nakrájíme na tenké plátky.V pánvi wok rozpálíme olej a seitan z obou stran ho osmahneme dozlatova, vyjmeme z pánve. Rozpálený olej nyní smícháme s kari pastou a zázvorem, opékáme. Cibulku nakrájíme na kolečka (i zelenou část) a necháme zesklovatět v oleji zesklovatět. Po chvíli přidáme prolisovaný česnek, kari a římský kmín a ještě chvíli opékáme, dokud se koření nerozvoní.  Přilijeme krájená rajčata a zcezenou cizrnu, zalijeme vývarem a přivedeme k varu. Krátce provaříme, aby se chutě spojily a nakonec přidáme špenát a necháme v omáčce zcela rozmrazit. Ve finále vrátíme do pánve i seitan a prohřejeme. Podle chuti dokořeníme, ale podle mě už to většinou není potřeba a chuť je přesně taková, jaká má být 🙂 Jako přílohu volím většinou pečivo nebo pita chleba.

 

"Miluji jídlo, vaření a cestování, ale nejraději cestuji za jídlem" Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.