Truhlík Berberis

Jak jsem objevila Plastii

Firmu Plastia jsem dříve neznala, ale o to víc jsem ráda, že jsem jí a její produkty měla možnost, díky spolupráci, objevit.

Ale pojďme začít pěkně od začátku. Plastia je česká firma zabývající se výrobou samozavlažovacích nádob a dalších zahradnických potřeb pro byt i dům. Mne se na produktech líbí jejich originalita, nápad a také nádherný minimalistický design.

A jak o mne už asi víte, tak kromě vaření, mám velmi ráda svoji zahrádku a každý rok si dávám záležet na tom, aby byla zase o něco lepší. Ono vlastně vaření se zahrádkou docela souvisí, nemyslíte?

No a co jsem tedy měla možnost od Plastie vyzkoušet? Byl to právě samozavlažovací truhlík, dále nádoba na bio odpad a a také sada na pěstování Microgreens. O všech třech vám nyní řeknu více.

Samozavlažovací truhlík Berberis

Truhlík si můžete vybrat v mnoha různých barevných variantách, takže ho bez problémů sladíte do vašeho interiéru/exteriéru. Můžete si vybrat i velikost, respektive délku květináče. Já jsem měla délku 60 cm (střední velikost) a květináč jsem osadila převislými pelargoniemi. Květináč Berberis jsme umístila na venkovní parapet jednoho z oken a už jen květináč samotný se tam krásně vyjímal. Při první zálivce mne překvapilo množství vody, které se do truhlíku vejde (do střední velikosti  až 4 l vody). A během léta jsem vypozorovala, že stačí dolévat vodu třeba jednou za 14 dní, ale vždy samozřejmě záleží na konkrétních rostlinách, na počasí a stanovišti.

Nechápu, proč jsem doposud nikdy samozavlažovací truhlík nevyzkoušela, když je to tak skvělá věc. Na příští sezónu si tedy ještě určitě nějaký dokoupím 🙂

Truhlík Berberis

Truhlík a příslušenství Berberis

Nádoba na bio dopad

Když jsem dostala možnost vyzkoušet nádobu na bio odpad, byla to velká trefa do černého. Máme vlastní bio popelnici, ale když vařím v kuchyni, vždy dávám bio odpad stranou a jednou za den je pak vynesu do popelnice. Pořád jsem řešila, kam s těmi zbytky a vždy nakonec skončily v nějaké více či méně nevzhledné misce či krabičce. Nádoba od Plastie tak nemohla přijít v lepší čas a splňuje vlastně vše, co bych od takové nádoby očekávala.

Je dostatečně veliká, má ouško, takže se dá dobře přenášet a hlavně má víčko, takže zadrží pachy a neláká octomilky. A jako bonus je nádoba opravdu krásná, takže se jí vůbec nemusíte stydět mít na lince.

Já jsem vyzkoušela variantu nádoby pro rozložitelné sáčky, ale musím říct, že to se mi moc neosvědčilo a ve výsledku jsem uznala, že je to vlastně zbytečné. Hlavně v létě (při vyšších teplotách) se totiž zbytky v nádobě hodně zapařují, pouští vodu a ta potom za několik dní začne pronikat sáčkem (protože sáček je rozložitelný). Za jeden den se vám to nestane, ale to zas podle mne nemá příliš význam tam dávat sáček, jelikož tolik bio dopadu za den nevyprodukujete a bylo by to plýtvání sáčky. Moje zkušenost tedy ukázala, že sáčky jsou zbytečné.

Plastia vyrábí i moc krásné vermikompostéry, takže nadšenci do ekologie si zde opravdu přijdou na své. My jsme přesně takový měli v mé bývalé práci 🙂

Nádoba na bio odpad

Nádoba na pěstování Microgreens

Přiznám se, že kromě několika velikonočních pokusů, jsem doma klíčky nikdy nepěstovala. Asi jsem na to byla moc líná. To ale neznamená, že bych je neměla ráda. Hlavně v jarních měsících jsem bylinkami a vším zeleným docela posedlá. Asi si to tělo vždy po zimě žádá.

Když jsem tedy dostala možnost vyzkoušet sadu na pěstování microgreens (klíčků), byla jsem docela natěšená, že vyzkouším něco nového. A zjistila jsem, že pěstování s touto je opravdu zábavné, jednoduché a zvládne ho úplně každý. Velmi se s tím zabaví také děti. Jediné, na co si musíte dávat pozor, je pravidelná a častá zálivka, respektive rosení.

Pěstovat klíčky můžete buď na perlanu nebo v hydrogelu. Mne se asi více osvědčil hydrogel, který udrží klíčky déle vlhké. Výběr semínek už je pak na vaší fantazii, ale rozhodně to není jen jarní záležitost. Klíčky se dají pěstovat kdykoliv během roku, jen si dejte pozor na přímé slunce.

pěstování microgreens

Zhodnocení

Sečteno, potvrzeno – já jsem byla se všemi produkty moc spokojená. Opět zdůrazňuji, že vše je nejen funkční a důmyslně řešené, ale i v krásném minimalistickém designu, což je pro mne také velké plus. A nezapomínejte, že Plastia je česká rodinná firma a ne žádná Čína 🙂

sada na pěstování microgreens

"Miluji jídlo, vaření a cestování, ale nejraději cestuji za jídlem" Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.