Mugcake – snídaňový koláček

Dnes mám pro vás jednu takovou rychlovku na snídani. Určitě už jste o Mug cake slyšeli dříve a plno z vás ho jistě doma v různých variantách připravuje. Já mám moc ráda čokoládový nebo banánový, ale tentokrát jsem připravila ovesný s kefírem, který je krásně vláčný, ale i relativně  „zdravý“, protože neobsahuje klasickou mouku. Jako sladidlo ráda používám čekankový sirup, ale můžete použít med nebo jiné oblíbené sladidlo. A zdobení – to už je zcela Vás, ale já nedám dopustit na různá ořechová másla třeba od Lifelike nebo Mixit. Když nemáte čerstvé ovoce, můžete použít jako já to lyofilizované, které je u nás doma hodně oblíbené.

Suroviny:
na 1 koláček
50 g umletých ovesných vloček nebo ovesné mouky
1 lžička kypřícího prášku
1 lžička rostlinného oleje
1 vejce
3 lžíce kefíru
1-2 lžíce medu nebo čekankového sirupu (mám ráda tento)
trocha skořice
na ozdobu:
čokoládové ořechové máslo (já použila Twister Lifelike)
čerstvé nebo lyofilizované maliny
kakaové zlomky (myslím toto)

dále: bílý jogurt nebo zakysaná smetana, další ovoce…

Postup:

Všechny suroviny jednoduše smícháme v misce až získáme vláčné těsto. To potom přelijeme do většího hrníčku (obsah 250 ml) a pečeme v mikrovlnce na vyšší výkon, cca 3 minuty. Nechci psát konkrétnější instrukce ohledně času a výkonu, protože vím, že každá mikrovlnná trouba pracuje trochu jinak. Ujistěte se, že těsto je v hrníčku maximálně do 3/4, protože pečením nabude a jinak by z hrnečku uteklo.
Koláček vyklopíme na talíř, polijeme oříškovým máslem nebo rozpuštěnou čokoládou a servírujeme s libovolným ovocem a vynikající je i se zakysanou smetanou.
"Miluji jídlo, vaření a cestování, ale nejraději cestuji za jídlem" Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.