Mermaid bowl – snídaňová miska

Tento recept už jsem nedávno vkládala na sociální sítě, ale rozhodla jsem se ho vložit i na blog, aby byl lehce dohledatelný.

Ale pojďme si říct, co to vlastně tato mermaid bowl je. Většinou se pod tímto pojmem skrývá krémové smoothie do misky, které je typicky obarveno nějakým přírodním barvivem na modro a iniciuje tak mořskou hladinu. Ingredience, které do takové misky přidáte už jsou většinou hlavně na vaší fantazii. Mermaid bowl je většinou velmi krásná na pohled (když si na zdobení dáte záležet), ale stejně tak i dobře chutná.

A co je lepšího, než si hned ráno zpříjemnit den veselou snídaní. A to ani nemusím mluvit o tom, jak taková snídaně působí na děti 🙂

Ačkoliv mermaid bowl vypadá velmi efektně, její příprava je velmi jednoduchá. Nutno ale dodat, že s množstvím použitého ovoce a dalších surovin je mermaid bowl velmi energeticky nabitá a hodí se proto spíš pro aktivnější životní styl.

 

Pohled shora na ozdobenou misku s ovocem a vločkami

Suroviny:
na 1 velkou misku

1 velký banán (2 menší)
1 kelímek bílého jogurtu
1 lžička modré spiruliny
ovesné či jiné vločky podle chuti
ovoce podle chuti
čokoládové ozdobičky nebo kousky čokolády

Postup:
Banán rozmixujeme spolu s bílým jogurtem a spirulinou do hladké konzistence (pro krémovější efekt můžeme banán nejdříve zmrazit)
Hotové smoothie nalijeme do vhodné misky a ozdobíme ovocem  a vločkami podle fantazie. Já jsem tentokrát použila granátové jablko, borůvky a physalis.

Nakonec přidáme kousky čokolády nebo třeba oblíbené oříšky. Já vyrábím efektní čokoládové ozdobičky pomocí formiček na fondán.

Detail misky shora

 

 

"Miluji jídlo, vaření a cestování, ale nejraději cestuji za jídlem" Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.