Ricottovo-dýňové noky s kuřecím masem

Možná tomu nebudete věřit, ale i v této části roku mi zbyla ještě jedna poslední hokaido dýně z mojí zahrádky. Když dýně správně skladujete, tak vydrží opravdu dlouho a proto nevadí, když se vám jich přes léto a na podzim urodí větší množství.

Já ale v poslední době dýně miluji, takže s nimi vařím, jak se jen dá. Ještě před pár lety jsem netušila, jak je taková dýně variabilní a co se z ní dá všechno uvařit, od dětských příkrmů, přes hlavní jídla až po dezerty. Tak se mnou pojďte naskočit na dýňovou vlnu a určitě nebudete litovat. Já už jeden recept na noky z dýně na blogu mám, ale tento je zase jiný a tak si to aspoň můžete porovnat, co vám více chutná 🙂

Jestliže ale bez omáčky nedáte ani ránu, udělejte si domácí – třeba z rajčat a zkuste pro jednou vynechat kupovaný kečup.

Suroviny:
na 2-3 porce
300-400 g hladké mouky
250 g ricotty
200 g dýňového pyré
1 vejce
1-2- lžičky soli
mouka na podsypání
 
2 menší kuřecí prsa
olivový olej
koření na kuře
čerstvá bazalka
4-6 lžic rozpuštěného másla
 
Postup:
Dýňové pyré získáme tak, že upečeme dýni hokaido a rozmixujeme jí s trochou vody a lžičkou oleje do hladké, středně husté konzistence. Necháme zcela vychladnout. Mezitím nakrájíme kuře na malé kousky, okořeníme podle chuti a na pánvi osmahneme dozlatova, odložíme stranou.
 
Při přípravě noků dáme do velké mísy všechny ingredience a nejdříve vařečkou a poté rukama vypracujeme lehce lepkavé, kompaktní těsto. Množství mouky je dost variabilní, protože záleží hlavně na tom, jak vodnaté je vaše dýňové pyré. Mouku tedy přidávejte postupně, podle konzistence těsta.
 
Na pomoučněném vále z těsta válíme malé válečky, které nakrájíme na noky. Nedělejte noky příliš velké – ještě se navaří. Abychom získali vroubkovaný tvar, přejedeme každý nok pomoučněnou vidličkou (nebo použijeme speciální vroubkovanou desku na výrobu noků). Já jsem na tohle bohužel docela levá, takže každý nok pak vypadá jinak, ale to je zase kouzlo ruční práce. Ve velkém hrnci dáme vařit osolenou vodu a noky na 2 dávky vaříme cca 4 minuty od doby, co vyplavou na hladinu. Zda-li jsou noky dost uvařené, vyzkoušejte rozkrojením jednoho kousku.
 
Servírujeme okamžitě, s kuřecími kousky a dostatečně polité máslem. Bazalku nasekáme nahrubo a noky s ní posypeme.
 
Možná vás napadne, že zde není žádná omáčka, ale rozpuštěné máslíčko a čerstvé bylinky podle mne bohatě stačí a postarají se o skvělou chuť. Nutno ale dodat, že je potřeba jíst noky okamžitě po uvaření, kdy jsou prostě nejlepší.
 
 
"Miluji jídlo, vaření a cestování, ale nejraději cestuji za jídlem" Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.